Laura Jēkabsone

Laura Jēkabsone ir komponiste, Latvian Voices mākslinieciskā vadītāja, profesionāla dziedātāja, mūzikas pedagoģe un diriģente.

 

Ieguvusi bakalaura grādu mūzikas pedagoģijā, absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju un guvusi starptautisku pieredzi dažādos vokālās mūzikas un kompozīcijas konkursos, meistarklasēs. 

 

Laura ir komponējusi un aranžējusi lielāko daļu Latvian Voices repertuāra. Paralēli darbībai Latvian Voices viņa ir pieprasīta komponiste gan Latvijā gan ārpus tās robežām.

Viņas mūziku ir izpildījuši tādi zināmi mākslinieki kā LNSO stīgu grupa, Valsts Akadēmiskais koris "Latvija", Rīgas Doma meiteņu koris "TIARA" un vairākas a cappella grupas: “The Real Group” (Zviedrija), “Sjaella”, “Amarcord” (Vācija), “Magi Ensemble” (ASV), “Cantabile Voices” (Taivāna), “Incantare Coro Femenino” (Argentīna) u.c.

 

Kopš 2006. gada Laura strādā vienā no vadošajiem Latvijas amatieru koriem – jauniešu korī "Maska", kas 2016. gadā izdeva pirmo Lauras Jēkabsones mūzikas autordisku "Ziema". 

 

Laura ir pirmā un līdz šim vienīgā autore, kura savu Pirmo simfoniju sarakstījusi koklei – latviešu tradicionālajam tautas mūzikas instrumentam.

Lauras Jēkabsones mūziku pārstāv nošu izdevniecība “Musica Baltica”